Anasayfa » Cilt Bakımı » Doğal & Kozmetik Ürünler » Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları

Temmuz 21, 2015 2:10 pm Kategori: Doğal & Kozmetik Ürünler, Güzellik Sırları Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Çörek otu yağının cilde faydaları yazımızla siz de basit bakımlar yaparak pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz.

İnsan vücudu doymamış asidi üretemediği için bunu dışarıdan hazır bir şekilde alması gerekmektedir. Çörek otu yağı içerisinde bulunan doymamış yağ asitleri günlük ihtiyacınızı karşılar. Günümüzde çörek otu yağının cilde faydaları bilinse de hazırladığınız karışımlar ve uygulama yöntemleri de bir o kadar önemlidir.

Hamilelikten sonra görülen veya hızlı kilo alıp verme sonucu deride oluşan çatlamalar için çörek otu yağı, badem yağı ve kayısı yağı eşit oranlarda karıştırılır. Çatlamanın olduğu bölgeye sürülür. Bu işlemi her gün yapabilirsiniz. Çok kısa bir zaman içerisinde çatlak görünümden kurtulacaksınız.

Çörek otu yağının cilde faydaları arasında güneş ışınlarından koruma da yer alır. Yazın güneşin zararlı UV ışınlarından korunmak için güneş kremlerinden daha etkili olan çörek otu yağını kullanabilirsiniz. Hem kahverengi lekelerin oluşumunu engellersiniz hem de orantılı bir şekilde bronzlaşabilirsiniz.

Derinizde güneş ışınlarına, yaşlılığa veya başka nedenlere bağlı kahverengi lekeler varsa deriye rengini veren melanin pigmentlerini aktif hale getiren çörek otu yağını kullanabilirsiniz.

çöre otu

Ergenlik zamanlarında en büyük sorun kesinlikle siyah noktalar ve sivilcelerdir. Çörek otu yağının cilde faydaları sayesinde sivilce olan bölgelerinize bir pamuk yardımıyla az miktarda sürmeniz cildinizin temizlenmesine ve sivilcelerin deri altında birikmemesine yardımcı olur. Bakterilere karşı etkin bir savunma sağlayan bu yağ tırnak mantarı için de kullanılabilir.

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları Reviewed by on . Çörek otu yağının cilde faydaları yazımızla siz de basit bakımlar yaparak pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz. İnsan vücudu doymamış asidi üretemediği için bun Çörek otu yağının cilde faydaları yazımızla siz de basit bakımlar yaparak pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz. İnsan vücudu doymamış asidi üretemediği için bun Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top