Anasayfa » Makyaj ve Parfüm » Parfüm » Deodorant Kullanımı

Deodorant Kullanımı

Temmuz 21, 2015 2:28 pm Kategori: Parfüm Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Basınçlı kutu, roll-on, krem ve stick türlerine sahip deodorant, terlemeyi azaltması ve ter kokusunu engellemesi sayesinde yaz aylarının vazgeçilmezidir.

Deodorant-nasıl-kullanılır3

Deodorantlar ter bezlerini tıkamadığı için terlemeyi tam olarak engellemez, sadece azaltır. Ancak hijyenik açıdan asıl önemli olduğu nokta ter kokusunu engellemesidir. Özellikle sıcak havalarda terleme arttığı için deodorant kullanımı her zamankinden daha önemlidir.

Genel yanılgının aksine, terin kendisi aslında kokmaz. Kokuya neden olan terin sağladığı nemli ortamda çoğalan bakterilerdir. Temiz koltukaltlarına uygulanan deodorant, 24 ya da 48 saat boyunca bakteri oluşumunu önler ve böylece kokuyu engeller.

Birden fazla çeşidiyle herkes için uygun bir deodorant cinsi vardır. Basınçlı kutulardaki sprey deodorantlar, çabuk kuruması ve daha geniş bir alana yayılması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak bu formdaki ürünler zaman zaman parfüm olarak da kullanılmaktadır, bu da kıyafetlere zarar verebilir.

Stick ve roll-on formundakiler daha kontrollü bir deodorant kullanımı ve tam temas ettiği için spreylere göre daha uzun süre koruma sağlar. Krem ürünler ise aynı zamanda nemlendirme özelliğine sahiptir.

Deodorant-nasıl-kullanılır4

Doğru deodorant kullanımı için birkaç püf nokta bulunmaktadır. Öncelikle banyo sonrası kullanılması gerekmektedir, böylece bakteriler henüz çoğalmadan engellenecektir. Terli yüzey üzerine deodorant sıkmak kokuyu maskelemeyecektir, bu nedenle duş alma imkanınız yoksa ve kokudan rahatsız oluyorsanız, ıslak bir mendille koltukaltlarınızı sildikten sonra ürünü uygulamanız daha iyi olacaktır. Koltukaltının tamamen kuru olması ürünün tam olarak emilmesi için önemlidir.

Bazı kişiler deodorantın içindeki bileşiklere karşı hassas olabilir ve bu da tahriş ya da kızarıklıklara neden olabilir. Böyle bir durumda, doktorunuzla görüşerek size uygun olan içerikteki ürünü belirleyebilirsiniz. Eğer genel olarak hassas bir cildiniz varsa, mutlaka güvenilir markaların ürünlerini tercih etmelisiniz.

Deodorant Kullanımı Reviewed by on . Basınçlı kutu, roll-on, krem ve stick türlerine sahip deodorant, terlemeyi azaltması ve ter kokusunu engellemesi sayesinde yaz aylarının vazgeçilmezidir. Deodor Basınçlı kutu, roll-on, krem ve stick türlerine sahip deodorant, terlemeyi azaltması ve ter kokusunu engellemesi sayesinde yaz aylarının vazgeçilmezidir. Deodor Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top