Anasayfa » Makyaj ve Parfüm » Parfüm » Deodorant Nedir ?

Deodorant Nedir ?

Temmuz 21, 2015 2:31 pm Kategori: Parfüm Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Gün içinde vücutta oluşabilecek kötü kokuları hapseden izin vermeyen kozmetik ürünler deodorant nedir sorusunun cevabıdır.

bulk-deoderant1-22

Gün boyu hayatımızda yaşadığımız koşturmacalar ve yaptığımız ağır işlerin üzerimizdeki en büyük etkisi vücudumuzda oluşan pis kokulardır. İşte bu noktada hayatımızın kurtarıcılarından biri olan deodorantlar devreye giriyor. Peki deodorant nedir? Deodorant kelime anlamıyla kısaca kötü kokuyu uzaklaştıran şey anlamına gelir. Deodorantlar, direkt olarak vücuda uygulanarak kötü kokuları vücuda hapseder ve sizi gün boyu rahat ettirir.

Vücudun her bölgesine uygulanabilen deodorantlar sayesinde her zaman güzel kokabilir ve ter gibi kötü bir oluşumun dışarı çıkmasını engelleyebilirsiniz.

Terlemediğini düşünen her insan yanılıyordur. Çünkü her insan kendine has ter bezlerine sahiptir ve terler. Bu durum her ne kadar kişinin kendisi tarafından farkedilmese de diğer herkes kolaylıkla bunu farkedebilir. İşte burada deodarant nedir sorusuna bir kez daha cevap alabiliriz. Deodorantlar günümüzde gerek roll-on,sprey gerekse de stick olarak her kozmetik mağazasında bulunan, güzel kokulara sahip kozmetik ürünlerdir.

Aynı zamanda terlemeyle birlikte kıyafetler üzerindeki kötü görüntüler de deodorantlar sayesinde ortadan kalkıyor. Terlemeyle birlikte oluşan lekeleri önlemek için de deodorant kullanarak bu görüntülerden kurtulabilirsiniz.

Ayrıca terlemeyle birlikte oluşan özellikle de koltuk altının terlemesiyle o bölgede meydana gelen bakterilerin oluşumunu da deodorant kullanarak önleyebiliriz. Özellikle bu bölgeye deodorant kullanımı her banyodan sonra ve her sabah kullanma alışkanlığı elde edilirse temiz ve sağlıklı bir yaşamdan söz edilebilir.

Deodorant Nedir ? Reviewed by on . Gün içinde vücutta oluşabilecek kötü kokuları hapseden izin vermeyen kozmetik ürünler deodorant nedir sorusunun cevabıdır. Gün boyu hayatımızda yaşadığımız koşt Gün içinde vücutta oluşabilecek kötü kokuları hapseden izin vermeyen kozmetik ürünler deodorant nedir sorusunun cevabıdır. Gün boyu hayatımızda yaşadığımız koşt Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top