Anasayfa » Makyaj ve Parfüm » Parfüm » Doğal Deodorant Yapımı

Doğal Deodorant Yapımı

Temmuz 21, 2015 2:56 pm Kategori: Parfüm Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Kimyasal içeriklere karşı hassas olanlar ya da doğal ürünleri tercih edenler, evde kendi deodorantlarını kolaylıkla hazırlayabilir.

Doğal deodorant yapımı doğru malzemeler kullanıldığında çok basit ve az maliyetlidir. Üstelik kimyasal katkı içermediğinden, ev yapımı deodorantlar cilt sağlığı açısından da daha iyidir. Ancak unutulmaması gereken nokta, piyasada satılan diğer ürünler kadar uzun etkili olmayacağıdır.

dogal-deodorant

3 çay kaşığı mısır nişastası: Mısır nişastası nem emici özelliğiyle terlemeyi azaltır ve giysilerdeki ıslaklığı önler.

2 çay kaşığı hindistan cevizi yağı: Kıvam verme, antibakteriyel ve nemlendirme özellikleri nedeniyle mutlaka kullanılmalıdır.

1 çay kaşığı karbonat: Antibakteriyel özelliği sayesinde koku oluşumunu engeller.

5 damla antibakteriyel yağ: Lavanta, okaliptüs ya da çay çiçeği yağlarını tercih edebilirsiniz.

5 damla koku verici yağ: Beğendiğiniz kokuyu vermek için kullanabilirsiniz.

Hindistanc evizi yağı dışındaki tüm malzemeleri karıştırın. Hindistan cevizi yağı oda ısısında katı olabilir, bu durumda benmari usulu eriterek karışıma ekleyin. Stick deodorant sertliğinde bir kıvama gelene kadar iyice karıştırın.

dogal-deodorant-1

Doğal deodorant yapımı işte bu kadar kolay. Hazırladığınız deodorantı krem kabında ya da küçük bir kavanozda saklayabilirsiniz. Eğer kullanım kolaylığı sağlamak isterseniz eski bir stick deodorant kabını tamamen temizledikten sonra bir kaşık yardımıyla doğal karışımınızı boş kaba doldurabilir ve sıcak havalarda erimemesi için bozdolabında saklayabilirsiniz. Ancak dolapta biraz fazla katılaşacağından kullanmadan 10 dakika önce dışarı çıkartmanız gerekmektedir.

Banyo sonrası temiz cildinize ince bir tabaka sürdükten sonra tamamen emilmesi için biraz bekleyin. Eğer tam kurumadan giyinirseniz içeriğindeki yağ nedeniyle kıyafetlerinizde leke bırakabilir.

Birçok farklı tarif olsa da, doğal deodorant yapımı için gerekli olan temel malzemeler, etkileri ve miktarları aşağıdaki gibidir.

Doğal Deodorant Yapımı Reviewed by on . Kimyasal içeriklere karşı hassas olanlar ya da doğal ürünleri tercih edenler, evde kendi deodorantlarını kolaylıkla hazırlayabilir. Doğal deodorant yapımı doğru Kimyasal içeriklere karşı hassas olanlar ya da doğal ürünleri tercih edenler, evde kendi deodorantlarını kolaylıkla hazırlayabilir. Doğal deodorant yapımı doğru Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top