Anasayfa » El Ayak Bakımı » El Bakımı » Doğal El Kremi Nasıl Hazırlanır?

Doğal El Kremi Nasıl Hazırlanır?

Haziran 30, 2015 4:59 pm Kategori: El Bakımı Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Her zaman ön planda olan ellerimiz için mis kokulu el kremleri elbette çok cezbedici. Peki ne kadar sağlıklı?

doğal el kremi

Pisayada bulunan hemen hemen her el bakım kremi içeriğinde paraben ve türevlerini bulunduruyor. Bu ürünler, sağlık ve güzellikk sunduğunu iddia ederken insan sağlığını ciddi anlamda tehdit ediyor. Paraben içermeyen doğal bileşenlerden oluşan doğal el kremi ürünleri ise el yakıyor. Ancak birkaç malzeme ile evde uygulayabileceğiniz basit ve zaman almayan karışımlar sayesinde doğal el kremi elde etmeniz mümkün. İşte doğal el kremi için ihtiyaç duyacağınız malzemeler :

  • -1 ölçü Gliserin
  • -½ ölçü Limon yada Limon suyu
  • -1 ölçü Zeytinyağı

el_kremi441

Doğal el kremi hazırlarken dikkkat etmeniz gereken en önemli püf nokta, limonun her zaman gliserinin yarısı ölçüsünde olması. Aksi halde krem yapışkan bir hal alır ve sürmeniz zorlaşır. Geniş bir kapta limonu sıkın ve gliserin ile karıştırın. Zeytinyağını da ekleyerek karışımı eski bir şişeye alın. Spreyli bir şişe oldukça işinize yarayacaktır. Kullanmadan önce iyice çalkalayın ve sonra ellerinize güzelce yedirin. Karışım beklediğinde yağ ve limon birbirinden ayrışacağı için her kullanım öncesi iyice çalkalamanızı öneririz.

Hazırladığımız doğal el kremini yaz aylarında buzdolabında yada soğuk bir yerde muhafaza etmek gerekiyor. İçinde limon olduğundan, sıcak havalarda dışarda kaldığında kokusu değişebiliyor.Kışın dilediğiniz yerde muhafaza edebilirsiniz. Yaz aylarında kullanacağınız kremin içeriğine daha az limon koyarsanız, koku değişimini önleyebilirsiniz.

hand-care443

 

Doğal El Kremi Nasıl Hazırlanır? Reviewed by on . Her zaman ön planda olan ellerimiz için mis kokulu el kremleri elbette çok cezbedici. Peki ne kadar sağlıklı? doğal el kremi Pisayada bulunan hemen hemen her el Her zaman ön planda olan ellerimiz için mis kokulu el kremleri elbette çok cezbedici. Peki ne kadar sağlıklı? doğal el kremi Pisayada bulunan hemen hemen her el Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top