Anasayfa » El Ayak Bakımı » El Bakımı » El Kremi Nasıl Seçilir?

El Kremi Nasıl Seçilir?

Haziran 25, 2015 3:43 pm Kategori: El Bakımı Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Ellerinizin tüm gün yumuşak, pürüzsüz ve güzel görünmesi için mutlaka doğru bir el kremi kullanmalısınız.

Ellerimiz bizim en çok kullandığımız organlarımızdan biri. Dışarıdaki olumsuz etkilere daha açık oldukları için kuruyor, çatlıyor ve bazen yaşlanmaya karşı savunmasız kalıyorlar. Suyla çok fazla temas etmek, olumsuz hava koşulları gibi dış etkenlerden mümkün olduğunca az etkilenebilmek için doğru bir el kremi seçmek büyük önem taşıyor.

dermokil-el-kremi-7-TL09

El kremi seçerken öncelikle cilt tipinize uygun mu değil mi diye bakmalısınız. Yağlı bir cildiniz varsa, yağ oranı fazla olan kremlerden uzak durmanızda fayda var. Bu tür kremler kuru ciltlerin kullanımına daha uygundur. Yağlı bir cildiniz varsa, hafif bazlı bir el kremi işinizi görür. Eğer elinize sürdüğünüzde krem, cildiniz tarafından emilmiyorsa size uygun değildir. Aslında cilt tipi ne olursa olsun, el kremi, yaz-kış cildinizin nem ihtiyacını karşılamalı ve besleyici özelliklere sahip olmalı…

Güneş ışınları vücudumuz için hayati bir öneme sahip olsa da zararlı etkilerinden korunmamız gerekiyor. Özellikle yaz aylarında ellerimiz güneşe fazlasıyla maruz kaldığından, ürün seçerken güneş koruyuculu ve su bazlı el kremi ve losyonları tercih edebilirsiniz.

Woman-applying-hand-cream090

Ellerimiz vücudumuzda yaşlanmanın etkilerinin en çok görüldüğü bölgelerden biri olarak biliniyor. Bu nedenle alacağınız el kreminin yaşlanmanın etkilerini geciktirecek anti-aging dediğimiz özellikte olması sizin yararınıza olur. Yaşı daha ileri kadınlarda cilt lekeleri varsa, alınacak ürünün içinde glikolik asit bulunmasına dikkat edilmeli.

El Kremi Nasıl Seçilir? Reviewed by on . Ellerinizin tüm gün yumuşak, pürüzsüz ve güzel görünmesi için mutlaka doğru bir el kremi kullanmalısınız. Ellerimiz bizim en çok kullandığımız organlarımızdan b Ellerinizin tüm gün yumuşak, pürüzsüz ve güzel görünmesi için mutlaka doğru bir el kremi kullanmalısınız. Ellerimiz bizim en çok kullandığımız organlarımızdan b Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top