Anasayfa » Vücut Bakımı » Göz Dudak Bakımı » Göz Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır

Göz Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır

Ağustos 4, 2015 12:35 pm Kategori: Göz Dudak Bakımı Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

iletişim kurarken en önemli duyu organı gözlerimizdir. Bazılarımız için kendini daha iyi ifade etmek; bazılarımız için ise daha etkili olabilmek adına büyük gözlere sahip olmak önemlidir. Gelişen tıp teknolojisi, daha büyük gözlere kalıcı olarak kavuşmamıza olanak vermektedir.

Daha büyük gözlere sahip olmayı, daha etkili iletişim kurabilmek ve estetik açıdan daha iyi olarak kabul edilmesi sebebiyle arzu ederiz. Genellikle zaman içerisinde gözlerimizde küçülmeler meydana gelebilir. Yer çekimi etkisi, kas ve mimiklerimizin düzensizliği, aşırı yorgunluk, maruz kaldığımız güneş ışınları göz şeklimizi uzun vadede değiştirebilir. Göz büyütme ameliyatı ile gelişmesiyle gözlerimizin şeklini kalıcı olarak değiştirebilir, daha büyük gözlere sahip olabiliriz. Peki göz büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

eye2_6_2_img18

Ameliyattan önce gözlerimiz ve çevresinde detaylı tetkikler yapılır, nasıl bir göz şekli istediğiniz belirlenir, gerekli analizler yapılır. Genellikle lokal anestezi yöntemi uygulanır, istediğiniz göz şekline yönelik çalışma alanları işaretlenir. Göz kapaklarınız yukarı kemik zarlarına yapıştırılır. Yapıştırma işlemleri mikrondan dahi küçük iplerle ortalama 3-4 dikiş atılarak yapılır. Lokal anestezi uygulandığı için operasyon sırasında doktorunuz sizinle konuşup, strese girmemenizi sağlamaya çalışır.

article-2610231-1D421C0300000578-275_634x286

Ameliyat sonrası dikişler küçük bir cerrahi müdahale ile alınırlar. Ameliyat yaklaşık 45 dakika sürer, hastanede yatmanız gerekmez. Dikiş izleriniz kalmaz, estetik bir kaygı duymanıza gerek yoktur. Görme fonksiyonlarına zarar vermez. Ameliyat sonrası en az iki gün gözünüzü su ile temas ettirmemeli, alkol ve sigara kullanımından kaçınmalı, ağır aktivitelerde bulunmamalısınız.

Göz Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır Reviewed by on . iletişim kurarken en önemli duyu organı gözlerimizdir. Bazılarımız için kendini daha iyi ifade etmek; bazılarımız için ise daha etkili olabilmek adına büyük göz iletişim kurarken en önemli duyu organı gözlerimizdir. Bazılarımız için kendini daha iyi ifade etmek; bazılarımız için ise daha etkili olabilmek adına büyük göz Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top