Anasayfa » Cilt Bakımı » Doğal & Kozmetik Ürünler » Gül Yağının Cilde Faydaları

Gül Yağının Cilde Faydaları

Temmuz 21, 2015 2:08 pm Kategori: Doğal & Kozmetik Ürünler, Güzellik Maskeleri, Güzellik Sırları Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Antiseptik özelliğinin yanı sıra cilde gerginlik de katan gül yağının, cilde faydalarını sizin için araştırdık.
Rahatlatıcı, ferahlatıcı ve serinletici kokusu ile kozmetikte en sık kullanılan ürünlerden birisi de gül yağı. Elbette hoş kokusunun yanı sıra gül yağının cilde faydaları saymakla bitmiyor. Cildi sıkılaştırıcı ve güçlendirici etkilere sahip gül yağı, içerisinde bulunan vitaminler ve minerallar ile de mükemmel bir nemlendirici. Bu mucizevi yağ sayesinde hem sıkı ve güçlü, hem de nem dengesi korunmuş bir cilt elde edersiniz. Antiseptik yani mikrop öldürücü yapısı ile hastalıklardan korunmanızda oldukça etkilidir. Cilt temizliği, doğum lekelerinin giderilmesi, cilt alerjileri, cilt egzamaları ve açık yaraların hızlı bir şekilde iyileştirilmesinde kullanılan gül yağını, nemlendiricinizin içerisini 3-4 damla kadar koyarak kullanabilirsiniz.

yumusacik

Gördüğünüz gibi cildinize olan faydaları saymakla bitmiyor. Gelin şimdi gül yağını cildimize nasıl uygulamamız gerektiğine bakalım. Nemlendiricinizin içerisine katmanın yanı sıra, saf zeytinyağının içerisine 10-15 damla koyarak da gül yağını kullanabilirsiniz. Bu şekilde cildinize masaj yaptığınızda cildinizdeki değişimi rahatlıkla görebileceksiniz. Gül yağını kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise vazelininizin içerisine 8 damla kadar koymanızdır. Bu şekilde vazelini cildinize ve ellerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Sabah ve akşam temizlik rutinlerinizde de gül yağına yer vermeyi unutmayın. Gerginleştirici ve canlandırıcı etkisini cildinizde kolaylıkla hissedeceksiniz. Yine devam eden akne,egzama gibi cilt problemleriniz varsa, gül yağı bu tip cilt problemlerinin giderilmesinde bire birdir.

Gül Yağının Cilde Faydaları Reviewed by on . Antiseptik özelliğinin yanı sıra cilde gerginlik de katan gül yağının, cilde faydalarını sizin için araştırdık. Rahatlatıcı, ferahlatıcı ve serinletici kokusu i Antiseptik özelliğinin yanı sıra cilde gerginlik de katan gül yağının, cilde faydalarını sizin için araştırdık. Rahatlatıcı, ferahlatıcı ve serinletici kokusu i Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top