Anasayfa » Saç Bakımı » Doğal & Kozmetik Ürünler » Gül Yağının Saça Faydaları

Gül Yağının Saça Faydaları

Temmuz 30, 2015 1:52 pm Kategori: Doğal & Kozmetik Ürünler, Saç Bakımı 1 Yorum
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Saçlarımız matlaştıysa yada çok geç uzuyorsa gül yağının saça faydaları sayesinde, tüm bu sorunlarınız ortadan kalkabilir.

roseoil

Saçlarımızı şekillendirmek için uyguladığımız maşa, fön gibi işlemlerin dışında hiç bir işlem yapmasak bile, kirli hava, sigara dumanı, stres, mevsim değişiklikleri gibi etkiler saçımızın cansızlaşması, kurumasına ve yıpranmasına neden olur. gül yağının saça faydaları ise bu etkilerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Düzenli kullanılan gün yağı ile saçlarınız daha canlı ve güzel görünecektir.

Gül yağının cilt üzerindeki olumlu etkilerini bilmeyenimiz yoktur. Fakat gül yağının saçlara faydaları pek bilinmiyor. Gül yağının cilt üzerindeki etkileri gibi saç köklerinde de olumlu etkiler yaratır. Öncelikle saç diplerindeki kurumayı giderir. Böylece saçlarda kuruluktan meydana gelen, kaşıntı giderir, saç kepeği oluşumunu engeller. Saçın beslenmesini sağlayarak, daha parlak saçlara kavuşmamıza yardımcı olur. gül yağının saçlara faydaları içerisinde saça şekil vermeyi de sayabiliriz.

Gül yağının nasıl kullanılması gerektiğine gelecek olursak, gül yağını doğrudan saça uygulamak sakıncalı olabilir. Bu nedenle gül yağını Şampuana ilave ederek kullanmak daha faydalı olacaktır. Diğer saç bakım yöntemlerine göre çok daha pratik olan gül yağını isterseniz bir kaç damla tarağınıza damlatarak ıslak saçınızı tarayabilir. Böylece saçlarınızın canlandığını görebilirsiniz. İsterseniz saçlarınızı kurutmadan önce bir kaç damla gül yağını elinize dökerek, saç uçlarınıza sürebilirsiniz. Hem saçlarınız parlak bir görüntü alır, hem de saçınızı kuruttuğunuz da güzel bir şeklide kokar.

Gül Yağının Saça Faydaları Reviewed by on . Saçlarımız matlaştıysa yada çok geç uzuyorsa gül yağının saça faydaları sayesinde, tüm bu sorunlarınız ortadan kalkabilir. Saçlarımızı şekillendirmek için uygul Saçlarımız matlaştıysa yada çok geç uzuyorsa gül yağının saça faydaları sayesinde, tüm bu sorunlarınız ortadan kalkabilir. Saçlarımızı şekillendirmek için uygul Rating: 0

Yorumlar (1)

  • Sudenaz

    Gerçekten çok güzel bir konuya, çok güzel bir şekilde değinmişsiniz. Emeğinize sağlık

Leave a Comment

scroll to top