Anasayfa » Saç Bakımı » Doğal & Kozmetik Ürünler » Havuç Yağının Saça Faydaları

Havuç Yağının Saça Faydaları

Temmuz 30, 2015 1:45 pm Kategori: Doğal & Kozmetik Ürünler, Saç Bakımı Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Saç derisini ve saçı nemlendirme, saçları güçlendirme ve kırık oluşumunu önleme gibi sayısız faydaları olan havuç yağını satın alabilir veya evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

tumblr_mn4uay6gdD1rynkfvo1_1280

Havuç yağının gerek cilde gerek saça faydalarının sayısız olduğu biliniyor. Bu faydanın temelinde yatan neden, havucun ve dolayısıyla havuçtan elde edilen yağın, A, C, E vitaminleri ve beta – karoten yönünden çok zengin olmasıdır.

Havuç yağının saça faydaları na genel olarak bakılırsa;

Öncelikle, A ve E vitaminlerinin beta – karotenle bileşimi güçlü bir nemlendirici özelliği göstermektedir. Dolayısıyla havuç yağı ister ciltte ister saçta kullanılsın, her biçimde etkili bir nemlendirme sağlar.

Öte yandan havuç yağı kan dolaşımını hızlandırarak, saçın beslenmesini ve yeni saçların çıkmasına olanak tanır.

Saçları güçlendirerek, özellikle saç uçlarında oluşan kırıkları önler.

Saçları güneşin, hava kirliliğinin, tozun, iklimsel koşulların ve kimyasal ürünlerin zararları etkilerinden korur.

Saç derisindeki egzema veya döküntünün tedavisinde etkilidir.

Antioksidan özelliğine sahip olan havuç yağı hem cildi hem saç derisini yenileme kapasitesine sahiptir.

Dışarıdan hazır havuç yağı almayı tercih etmezseniz, alternatif olarak, evde kendi malzemelerinizle de kolaylıkla havuç yağı hazırlayabilirsiniz. Bunun için, birkaç tane organik havucu alın, yıkayın ve rendeleyin. Sevdiğiniz bir esansiyel yağı alarak rendelenmiş havuçların üzerini örtecek kadar dökün. Bileşimi, toprak kap içerisinde havuçlar iyice yumuşayana kadar ve yağ portakal rengini alana kadar yavaş yavaş kısık ateşte pişirin. Ardından karışımın yağını süzün ve bunu cam kavanozun içinde buzdolabında saklayın. İhtiyacınız oldukça da çıkarıp, kullanın. İşte bu kadar kolay!

Havuç Yağının Saça Faydaları Reviewed by on . Saç derisini ve saçı nemlendirme, saçları güçlendirme ve kırık oluşumunu önleme gibi sayısız faydaları olan havuç yağını satın alabilir veya evde kendiniz de ha Saç derisini ve saçı nemlendirme, saçları güçlendirme ve kırık oluşumunu önleme gibi sayısız faydaları olan havuç yağını satın alabilir veya evde kendiniz de ha Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top