Anasayfa » Cilt Bakımı » Doğal & Kozmetik Ürünler » Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

Temmuz 21, 2015 2:05 pm Kategori: Doğal & Kozmetik Ürünler, Doğal & Kozmetik Ürünler, Kuru Cilt Bakımı, Yağlı Cilt Bakımı Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Hindistan cevizi yağı daha çok yurt dışında kullanılan ülkemizde henüz kıymeti fazla bilinmeyen bir yağdır. Saç bakımı, cilt bakımı, makyaj temizlemede etkili olduğu bilinmektedir.

Coconut-Oil-1

Hindistan cevizi yağı yurt dışında popüler olmuş tropikal bir yağdır. Yapısında omega 6, linoleic acid, monounsaturated, oleic acid, caproic acid, capric acid, caprylic acid, lauric acid, myristic acid, stearic acid, alpha tocopherol, delta tocopherol, alpha tocotrienols, delta tocotrienols, gamma tocotrienols ve K vitamini bulundurmaktadır.Yüksek oranda doymuş yağ içermesi sebebiyle yemeklerde kullanılmaması önerilmektedir ancak uzak doğu mutfağının vazgeçemediği bir pişirme yağıdır. Hindistan cevizi yağının saç ve cilt için oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.

Hindistan cevizi nasıl kullanılır sorusuna onlarca cevap verilebilir. Çok çeşitli şeyler için kullanılmaktadır. Peki, bu kadar faydalı olan hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır? Kuruyan elleri nemlendirmek için kullanılabilir. Işıltı veren kozmetik ürünleri ile aynı etkiyi sağlayabilir yani makyaj sonrası bir miktar hindistan cevizi yağı yanaklara sürülerek yüze ışıltı katılabilir. Hindistan cevizi yağı tıraş kolaylığı sağlarken aynı zamanda etkin olarak cildi nemlendirir.

Coconut-Oil-2

Saç bakımı için de hindistan cevizi yağı kullanılabilir. Saçlar yıkanmadan önce hindistan cevizi yağı ile taranabilir. Birkaç saat beklenip yıkanırsa saçları yumuşatır ve parlatır. Ayrıca şekil almayan saçların şekil almasında da etkilidir. Makyaj pamuğuna dökülecek bir parça hindistan cevizi yağı yüz ve göz makyajını çıkarmada yardımcıdır. Bu yağın yaraları iyileştirmede ve çok kuru ciltleri nemlendirmede de etkili olduğu bilinmektedir. Gece yatmadan önce yüze sürülürse gece boyunca cilde bakım yapar. Ancak akneli ciltlerde akneye değmemesi gereklidir.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır Reviewed by on . Hindistan cevizi yağı daha çok yurt dışında kullanılan ülkemizde henüz kıymeti fazla bilinmeyen bir yağdır. Saç bakımı, cilt bakımı, makyaj temizlemede etkili o Hindistan cevizi yağı daha çok yurt dışında kullanılan ülkemizde henüz kıymeti fazla bilinmeyen bir yağdır. Saç bakımı, cilt bakımı, makyaj temizlemede etkili o Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top