Anasayfa » Cilt Bakımı » Doğal & Kozmetik Ürünler » Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları

Temmuz 21, 2015 2:00 pm Kategori: Doğal & Kozmetik Ürünler, Güzellik Sırları, Kuru Cilt Bakımı Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Antibakteriyel etkiye sahip ve aynı zamanda mantar önleyici özelliklere sahip hindistan cevizi yağının , cildinize faydalarını sıraladık.

Hindistan cevizi yağı içerisinde bulunan yüksek oranda doymuş yağ nedeniyle yemeklerde kullanılmak istenmese de, söz konusu cildiniz ve güzelliğiniz olunca oldukça yararlıdır. Hindistan cevizi yağının cilde faydaları o kadar fazladır ki, günümüzde birçok güzellik ve bakım ürününün değişmez hammadelerindendir. Başta antibakteriyel olması, hindistan cevizi yağını vazgeçilmezler arasına sokmaktadır.

100_9977

Yine de çeşitli bakım ürünlerine paranızı saçmadan, hindistan cevizi yağının cilde faydalarını incelemenizde yarar var. Bu harika nemlendiricinin kullanım alanları ve faydalarını öğrenip, ihtiyacınıza göre seçiminizi yapabilirsiniz.

hindistan-cilt-1

Hindistan cevizi yağı, içerisindeki yoğun yağ ile özellikle kurumuş ve yıpranmış eller için birebirdir. Evinizde her zaman bir adet hindistan cevizli el nemlendirici bulundurmanızda fayda var.

Yine hindistan cevizi yağının cilde faydalarından birisi de tıraş kremlerinde kullanımı. Bacak ve koltuk altı tıraşınızı kendiniz yapıyorsanız, bu işlemlerden sonra hindistan cevizi yağı kullanmalısınız. Cildi yumuşatacak ve esneklik katacaktır. Antimikrobiyal oluşu ve tabii vücudunuza sinen mis kokusu da diğer artıları.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmada hindistan cevizi yağının, yaraların daha hızlı iyileşmesini sağladığı, vücudun nem ortanını arttırdığı ve çok kuru cilt tipi olan bireylerde su kaybının önüne geçtiği gözlenmiştir. Bu nedenle besleyici ve nefis kokusunun yanı sıra gönül rahatlığı ile vücut nemlendirici olarak da kullanılabilir.

Hindistan cevizi yağının cilde faydalarından bir diğeri ise, vücut peelingi olarak kullanılabiliyor olmasıdır. Bunun için yapmanız gereken tek şey yarım fincan hindistan cevizi yağını bir fincan esmer şeker ile benmari usulü pişirmenizdir. Bu sayede pek çok zararlı kimyasaldan cildinizi arındıracak, nemlendirici özellikli bir peeling yapmış olacaksınız.

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları Reviewed by on . Antibakteriyel etkiye sahip ve aynı zamanda mantar önleyici özelliklere sahip hindistan cevizi yağının , cildinize faydalarını sıraladık. Hindistan cevizi yağı Antibakteriyel etkiye sahip ve aynı zamanda mantar önleyici özelliklere sahip hindistan cevizi yağının , cildinize faydalarını sıraladık. Hindistan cevizi yağı Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top