Anasayfa » Cilt Sorunları » Sivilce Tedavisi » Komedon Temizliği

Komedon Temizliği

Temmuz 2, 2015 1:59 pm Kategori: Sivilce Tedavisi Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Siyah nokta olarak da bilinen komedon temizliği uzmanlar tarafından dikkatle uygulanması gereken bir tedavi yöntemidir.

kimyasalpeeling-48

Siyah noktalar yani komedonlar temizlenmediğinde sivilce oluşumuna da neden olur. Komedon temizliği yapılırken uygulanacak basit yöntemler sayesinde bu sorun kontrol altına alınabilir. Tıkanan gözenekleri açmayı amaçlayan komedon temizliği dermatologların gözetiminde uygulanmalıdır. Özel ve steril techizatlarla ciltte yaralara sebep olmadan çıkarılması gerekir.

Komedon uçları steril bir enjektör yardımıyla açıldıktan sonra yağ butonlarının çıkması sağlanır. Komedon temizliği yapıldıktan sonra dermatoloğun tavsiyeleri dikkate alınmazsa tekrarlayabilir. Dikkat ve özen gerektiren bir işlemdir. Komedonların özel aletlerle çıkarılması, daha kolay ve kısa süre içinde yok olmalarını sağlar.

Cildi temiz tutmak, makyaj yapılıyorsa mutlaka temizlemek, düzenli olarak profesyonel cilt bakımı yaptırmak komedon oluşumunu önleyecektir. Peeling yaptırmak da cildi ölü hücrelerin oluşturduğu tabakadan arındırarak mevcut komedonların temizliğine ve cildin nefes almasına yardımcı olur. Komedon temizliğinde önemli olan bir diğer nokta ciltte iz kalmaması için tırnakla çıkarılmaya çalışılmamasıdır.

Ayrıca buhar banyosu, buhar maskesi ve Türk kahvesi maskesi de komedon temizliği yapmak için kullanılan alternatif yöntemlerden birkaçıdır. Buhar banyosu ciltteki gözeneklerin açılmasında ve temizlenmesinde etkili bir yöntemdir. Yüzünüzü, geniş bir kaba koyacağınız kaynar suyun buharına tülbent ya da benzeri bir bez yardımıyla tutun. 5 dakika bekledikten sonra cildinizi soğuk su ile yıkayın. Bu yöntemi belirli aralıklarla uygulamak komedon oluşumunu engeller.

Komedon Temizliği Reviewed by on . Siyah nokta olarak da bilinen komedon temizliği uzmanlar tarafından dikkatle uygulanması gereken bir tedavi yöntemidir. Siyah noktalar yani komedonlar temizlenm Siyah nokta olarak da bilinen komedon temizliği uzmanlar tarafından dikkatle uygulanması gereken bir tedavi yöntemidir. Siyah noktalar yani komedonlar temizlenm Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top