Anasayfa » Makyaj ve Parfüm » Parfüm » Parfüm Nasıl Seçilir ve Nasıl Sürülür ?

Parfüm Nasıl Seçilir ve Nasıl Sürülür ?

Temmuz 21, 2015 2:44 pm Kategori: Parfüm Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Parfümünüzü seçerken dikkat ettiğiniz unsurlar aslında parfümünüzü kişiselleştirebilir. Ve tüm bunlardan yola çıkarak kendinizi doğru ifade edebileceğiniz bir parfüm ve uzun ömürlü hoş koku imkanı sağlayabilirsiniz.

parfum2

Parfüm Nasıl Seçilir ve Nasıl Sürülür?

“ Koku hatırlatır. ’’ sözünden yola çıkarsak, parfüm seçiminin önemine dikkat çekilebilir. Birçok insan kendine hiç de uygun olmayan parfümler kullanıyor. Kimi arkadaşından, kimi akrabasından duyarak aslında kendine uygun olamayacak kokuları başkalarının teninde beğenerek tercih ediyor.

Peki nasıl seçmeliyiz ?

Öncelikle parfüm alışverişini yapacağınız gün kendi parfümünüzü kullanmayın. Ve koku alışverişinizi öğleden sonraki saatlerde gerçekleştirin. Bu saatlerde algılarınızın daha etkin çalışması tercihinizi olumlu etkileyecektir.

Kokuları denerken 1-2 kokudan sonra ara vermeniz mantıklı olacaktır. Bir süre sonra tüm kokuları birbirine karıştırabilirsiniz. Mümkünse kendinize açık havada kokuları ayırt etmek için zaman ayırın. Tüm bunların neticesinde kokunuzu tercih ederken nasıl kokmak istediğinize, cilt yapınıza, giyim tarzınıza, yaşınıza varana kadar her faktörü göz önünde bulundurarak bir kokuda karar kılın.

Aldığınız parfümün kalıcılığını artırmak için eğer cildiniz kuruysa nemlendirerek, nabzınızın alındığı noktalarda yoğunlaşarak sürün. Özellikle duştan çıkıp iyice kurulandıktan sonra kullandığınız parfüm kokusu teninizde daha uzun süre kalacaktır. Güneşli havalarda parfümünüzü cildinizden ziyade kıyafetinize 15-20 cm uzaklıktan sıkmanız, parfüm nedeniyle oluşabilecek cilt lekelerinize engel olacaktır.

Son olarak, sahte parfüm kullanmamaya özen gösterin. Çünkü içeriğinin ne olduğunu bilmediğiniz parfümlerin cildinize zarar verme olasılığı mümkündür. Unutmayın ki, güzel koku sağlıklı bir beden ve sağlıklı bir ciltte hayat bulur..

Parfüm Nasıl Seçilir ve Nasıl Sürülür ? Reviewed by on . Parfümünüzü seçerken dikkat ettiğiniz unsurlar aslında parfümünüzü kişiselleştirebilir. Ve tüm bunlardan yola çıkarak kendinizi doğru ifade edebileceğiniz bir p Parfümünüzü seçerken dikkat ettiğiniz unsurlar aslında parfümünüzü kişiselleştirebilir. Ve tüm bunlardan yola çıkarak kendinizi doğru ifade edebileceğiniz bir p Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top