Anasayfa » Makyaj ve Parfüm » Parfüm » Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temmuz 21, 2015 2:37 pm Kategori: Parfüm Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Parfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler listesinin başında, hem sağlığa zararlı etkiler içermeyecek denli kaliteli, hem de kişiliğinizle uyuşacak kadar özel bir koku seçmek geliyor.

Piyasada birbirinden farklı binlerce farklı ürünün bulunabildiği günümüzde, parfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemli bir yer teşkil ediyor. İçerisinde çok sayıda kimyasal madde bulunan parfümler, uygun şartlarda üretilmediğinde insan sağlığına zararlı etkilerde bulunabildiği için, seçilen parfümün güzel kokması kadar sağlıklı olmasına da dikkat etmek gerekiyor. Uzmanlar bu noktada ilk olarak parfüm şişelerinin üzerinde parfümün içeriğine ve son kullanma tarihine dair bilgilerin yer alması gerektiğini vurguluyor. Aksi takdirde nerede üretildiği belli olmayan kalitesiz parfümler birtakım alerjik reaksiyonlara yol açabildiği gibi, koku aracılığıyla akciğer rahatsızlıklarına da zemin hazırlayabiliyor.

todos_los_perfumes-1

Seçilen ürünün yeterli kalitede ve sağlığa zararlı olmadığına emin olduktan sonra, parfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler konusunun başında, teninize ve kişiliğinize uygun kokuyu seçmek geliyor. Bunun için kişinin beğendiği ve kendi karakteriyle uyuştuğunu düşündüğü kokuları belirlemesi ve böylece ihtimaller arasında bir sınırlamaya gitmesi gerekiyor. Kişinin tercihine göre güçlü, derin ve yoğun kokular tercih edilebileceği gibi, hafif ve ferah kokular da tercih edilebiliyor.

perfume-online

Parfümden beklentilerin de belirlenmesinin ardından sıra parfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasındaki en önemli aşamaya, parfümün nasıl seçileceğine geliyor. Bu aşamada öncelikle kokunun yanlış algılanmasına neden olabileceği için günün çok erken ve çok geç saatlerini tercih etmemek ve yemek yedikten hemen sonra seçim yapmamak gerekiyor. Parfümün kokusu insan teniyle tepkimeye girerek ortaya çıktığı için, kokunun şişeden veya başka bir malzemeden koklayarak değil, doğrudan ten üzerinde denenerek seçilmesi önem teşkil ediyor. Bu deneme esnasında parfümü, vücudun kokunun en net alınabileceği noktasına yani bileğe sıkmak gerekiyor; çünkü gün içerisinde farklı dış etkenlere maruz kalan diğer bölgeler kokunun yanlış anlaşılmasına neden olabiliyor. Kokuların birbirine karışıp yanıltıcı olmaması için bir defada en fazla iki koku denemesi yapmak ve her deneme sonrasında en az yarım saat kokunun farklı aşamalarını takip etmek tavsiye ediliyor.

Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Reviewed by on . Parfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler listesinin başında, hem sağlığa zararlı etkiler içermeyecek denli kaliteli, hem de kişiliğinizle uyuşacak kadar özel Parfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler listesinin başında, hem sağlığa zararlı etkiler içermeyecek denli kaliteli, hem de kişiliğinizle uyuşacak kadar özel Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top