Anasayfa » Saç Bakımı » Saç Bakımı » Saç Kırıkları İçin Yağlar

Saç Kırıkları İçin Yağlar

Haziran 26, 2015 4:07 pm Kategori: Saç Bakımı 1 Yorum
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Nemlendirici nitelikteki bitkisel yağlar, saçın ihtiyaç duyduğu nemi sağlayarak hem saçları besler hem de saç kırıkları ile savaşır.

saç-bakımı3304

Saç uçlarında incelme ve çatallaşmalara sebep olan saç kırıkları, bakımlı ve sağlıklı uzayan saçların önündeki en büyük engeldir. Boya, fön, saç şekillendirme gibi faktörler sonucunda saç telleri kuruyup, hassaslaşarak kırılmaya elverişli bir hale gelir. Özellikle kuru saç tipinde görülen bu sorunun üstesinden gelmek için bitkisel yağların şifalı gücünden faydalanılabilir. Düzenli aralıklarla tekrarlanan yağ bakımları ile, saçların güzelliğine gölge düşürensaç kırıkları kolaylıkla bertaraf edilebilmektedir. İşte saç kırıklarını onarmaya yardımcı olan yağlar:

Badem Yağı

Saç sağlığı üzerinde mucizevi bir etkisi bulunan badem yağı, saçların E vitamin gereksinimini karşılayarak çok daha güçlü olmalarını sağlar. Nemlendirici, koruyucu, besleyici ve kırık oluşumunu engelleyici nitelikleriyle öne çıkan badem yağı, saç bakımı için vazgeçilmez yağlardan biridir.

Hint Yağı

Hint yağı, saç derisinin nemlenmesini sağlayarak kepeği ve saç kuruluğunu gidermektedir. Yıpranmış ve parlaklığını kaybetmiş saçlar üzerinde pozitif etkiye sahip olan hint yağı, saç kökleri ile saç boylarına uygulandığında saç kırıkları ile savaşırken, aynı zamanda hızla uzayan saçlara kavuşmayı sağlar.

tumblr305

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağının ihtiva ettiği yağ asitleri, saç derisindeki yağı dengelerken, saç köklerinin de güçlenmesini sağlamaktadır. Saçlara nem ve doğal bir parlaklık kazandıran hindistan cevizi yağı, yumuşatıcı etkisiyle saç kırıklarını önlerken, saçların çok daha kolay şekil almasını destekler.

Zeytinyağı

Saçların dökülmemesi, parlaması ve saç kırıklarının önlenmesi için zeytinyağına başvurulabilir. İçerdiği bol miktarda E vitamini ile saçlara hayat veren zeytinyağı, saçları kökten uca besleyerek kuruluğu giderir ve saçların çok daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

Saç Kırıkları İçin Yağlar Reviewed by on . Nemlendirici nitelikteki bitkisel yağlar, saçın ihtiyaç duyduğu nemi sağlayarak hem saçları besler hem de saç kırıkları ile savaşır. Saç uçlarında incelme ve ça Nemlendirici nitelikteki bitkisel yağlar, saçın ihtiyaç duyduğu nemi sağlayarak hem saçları besler hem de saç kırıkları ile savaşır. Saç uçlarında incelme ve ça Rating: 0

Yorumlar (1)

  • izleyeninsan

    Hindistan yağını uzun zamandır kullanıyorum, fönden zarar gören saç kırıklarımı onarmak için başladım ve çok memnun kaldım çünkü yağ aynı zamanda saç uzama hızımı da etkiledi. Yağ bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken bir nokta var; saçları durularken kafayı öne doğru eğip suyla birlikte akan yağın vücuda temasını en az seviyeye indirmek. aksi halde saçımıza iyi gelen yağ vücudumuzda alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Kimin neye alerjisi olduğu bilinmiyor sonuçta.

Leave a Comment

scroll to top