Anasayfa » Saç Bakımı » Doğal & Kozmetik Ürünler » Saç Serumu Nasıl Kullanılır

Saç Serumu Nasıl Kullanılır

Temmuz 30, 2015 1:55 pm Kategori: Doğal & Kozmetik Ürünler, Saç Bakımı Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Hava kirliliği, sık aralıklarla yapılan çeşitli saç uygulamaları, kötü yeme alışkanlıkları ve daha birçok neden yüzünden saçlar parlaklığını kaybeder. Bu parlaklığı geri kazanmak bir günde mümkün değildir. Düzenli kullanımla birlikte saç serumlarıyla saçlarınızın kaybettiği parlaklık ve canlılığı geri kazanmasını sağlayabilirsiniz.

hair-serums

Saç serumu nedir?

Saç serumu saçın daha parlak görünmesini sağlar ve saçın birbirine karışmasını önler. Aynı zamanda saç şekillendirme esnasında saçın maruz kaldığı aşırı ısıdan da koruyarak zarar görmesine engel olur. Serum uygulamasının etkisi bir sonraki yıkamaya kadar sürer, her yıkamadan sonra uygulanmalıdır.

Screen-Shot

Saç serumu nasıl kullanılır?

Saç serumu uygulaması oldukça basittir. Mümkünse organik ürünleri kullanmayı tercih edin ve kullandığınız serumun markasını sık sık değiştirmeyin.

– Öncelikle saçınızı şampuanla yıkayın ve soğuk suyla durulayın.

– Ardından avucunuza saç uzunluğuna göre 2-6 damla serum damlatıp ellerinizde ovalayın.

– Uygulamadan önce saçlarınızın havluyla neminin alınmış olduğuna emin olun.

– Saçlarınızı tamamen öne doğru savurun ve serumu öne düşen saçlarınıza uygulamaya başlayın. Serumu uygularken saç diplerinden ziyade saçın uçlarına ağırlık verin.

– Ardından başınızı dik konuma getirerek 2 damla daha damlatın ve kafa derisine masaj yaparak serumu saçlarınıza yedirin.

– Daha sonra saçlarınızı iki elinizle geriye doğru atıp daha sonra fırçayla tarayın.

– En son olarak da dilerseniz fön makinası yardımıyla saçlarınızı kurutup düzleştirebilirsiniz.

Saç serumu herhangi zararlı bir kimyasal içermediğinden uygulandıktan sonra saçın tekrar yıkanmasına gerek yoktur.

Saç Serumu Nasıl Kullanılır Reviewed by on . Hava kirliliği, sık aralıklarla yapılan çeşitli saç uygulamaları, kötü yeme alışkanlıkları ve daha birçok neden yüzünden saçlar parlaklığını kaybeder. Bu parlak Hava kirliliği, sık aralıklarla yapılan çeşitli saç uygulamaları, kötü yeme alışkanlıkları ve daha birçok neden yüzünden saçlar parlaklığını kaybeder. Bu parlak Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top