Anasayfa » Makyaj ve Parfüm » Parfüm » Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır

Temmuz 21, 2015 2:50 pm Kategori: Parfüm Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Bir parfümün sahte olup olmadığını anlamak artık çok kolay değil. Şişe tasarımıyla, esanslarıyla orijinale çok yakın parfüm üretilebiliyor. Fakat bazı küçük detaylara dikkat ederseniz yanlış bir seçim yapmaktan son anda kurtulabilirsiniz.

sahte-parfum-2

Fiyatı yüksek parfümlerin sahte olmayacağını düşünmek en büyük yanılgılardan biri. Orijinal bir parfüm almak için bundan daha çok kanıta ihtiyacımız var. İşte sahte parfüm nasıl anlaşılır sorusunun ipuçları:

* Parfüm alırken önce teninizde deneyin. İlk kokladığınız kokuyla 15 saniye sonra kokladığınız koku aynıysa o parfüm sahte olabilir. Oysa orijinalinde asıl koku 15 saniye sonra ortaya çıkar.

* Parfümü teninize sıktınız. Bir saat içinde itici bir koku ortaya çıkarsa ya da koku etkisini yitirirse büyük ihtimalle orijinal değildir.

* Orijinal parfüm daha uzun süre etkilidir.

* Parfümün şişesini ve sprey hortumunu yakından inceleyin. Bazı şişeler gerçeğe çok yakın taklit edilebiliyor. Ancak sprey çubuğuna baktığınızda şeffaf değil de sararmış bir görüntüsü varsa ürünü aldığınız yere geri bırakın.

* Orijinal ürünlerde parfüm sıvısı berrak olurken, sahtesinde hafif de olsa renk farklı olur.

* Ürünün üzerinde barkod, hologram gibi etiketler varsa orijinal, yoksa büyük ihtimalle sahtedir.

* Özellikle internetten alışveriş yaparken orijinal parfüm seçmek çok daha da zor. Görmeden aldığınız için sitenin güvenilirliğine ve iade koşulları olup olmadığına dikkat edin.

* Son olarak orijinal parfümler de alerji yapabilir. O yüzden bu şekilde ayırt etmek zordur.

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır Reviewed by on . Bir parfümün sahte olup olmadığını anlamak artık çok kolay değil. Şişe tasarımıyla, esanslarıyla orijinale çok yakın parfüm üretilebiliyor. Fakat bazı küçük det Bir parfümün sahte olup olmadığını anlamak artık çok kolay değil. Şişe tasarımıyla, esanslarıyla orijinale çok yakın parfüm üretilebiliyor. Fakat bazı küçük det Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top