Anasayfa » Vücut Bakımı » Göz Dudak Bakımı » Soğuk Havalarda Dudak Bakımı

Soğuk Havalarda Dudak Bakımı

Ağustos 4, 2015 11:48 am Kategori: Göz Dudak Bakımı Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Soğuk havalarda dudak bakımı, dudak çatlaklarının oluşmasını engelleyip dudaklarınızın güzel ve sağlıklı bir görünüm kazanmasında etkili olur.

Kış ve sonbahar aylarında soğuk hava, rüzgar, soğuk ve sıcak ortamlar arasındaki ani sıcaklık değişimi gibi faktörler vücudumuzun hassas bir bölgesi olan dudak derisine zarar verir.

Desert-Essence

Vücudumuzun en hassas bölgelerinden olan dudak derisini sağlıklı tutmak için temek gereksinim vücudun nem dengesini korumaktır. Günde en az 8-9 bardak su içerek bu dengeyi tutabilirsiniz.

Dudaklarınızı soğuğun yıpratıcı etkisinden korumak için bitkisel kürler uygulayabileceğiniz gibi medikal ürünler de kullanabilirsiniz. Dudakların üzerine bal, zeytinyağı, jojoba yağı, kayısı çekirdeği yağı veya kakao yağı gibi bitkisel ürünler sürüp bekleterek dudaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Çatlamış ölü deriden kurtulmak için diş fırçalarken fırçayı kısa süreliğine (fazlası aşındırıcı etki yaratabilir) dudakların üzerinde gezdirebilirsiniz. Balm, krem gibi medikal ürünler de soğuk havalarda dudak bakımı yapmanıza yardımcı olacaktır.

Bunların yanında dudak üzerine gece boyunca emilsin diye yoğun vazelin sürmek ve evden dışarıya her çıkışta koruma amaçlı vazelin kullanmak soğukhavalarda dudak bakımı için pratik ve etkili çözümlerdir. Doğru ruj kullanımı dudaklarınızın daha az çatlamasında etkili bir diğer faktördür. Mat rujlar yerine parlatıcı rujlar dudaklarınızın nem kaybını azaltacaktır. Soğuk havalarda dudak bakımı için temel özellik nem dengesini korumak ve böylece dudakların çatlamasını engellemektir. Bitkisel ürünler, nemlendirici kremler dudaklarınızı yıpranmadan koruyacaktır.

Soğuk Havalarda Dudak Bakımı Reviewed by on . Soğuk havalarda dudak bakımı, dudak çatlaklarının oluşmasını engelleyip dudaklarınızın güzel ve sağlıklı bir görünüm kazanmasında etkili olur. Kış ve sonbahar a Soğuk havalarda dudak bakımı, dudak çatlaklarının oluşmasını engelleyip dudaklarınızın güzel ve sağlıklı bir görünüm kazanmasında etkili olur. Kış ve sonbahar a Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top