Anasayfa » Saç Bakımı » Doğal & Kozmetik Ürünler » Tahin Yağının Saça Faydaları

Tahin Yağının Saça Faydaları

Temmuz 30, 2015 1:43 pm Kategori: Doğal & Kozmetik Ürünler, Saç Bakımı Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

E vitamininden hücre yenilemeye kadar birçok etkeni olan tahin yağının saça faydaları saymak ile bitmez.

İçerisinde antioksidan ve mineral bulunduran tahin yağının saça faydaları oldukça fazladır. Tahinin yapımında kullanılan susamın saça etkisi olumlu yöndedir. Bir parmak kadar tahin yağı bile E vitamini ile doludur. Dolayısı ile bir avuç kadar yağ ile bile saçlarınızı daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Saç-Maskesi

Tahin yağının saça faydaları doğa harikası susamın eşsiz bir besin olmasından geliyor. Tahin susamdan elde edildiği için yağ oranları dikkate alınarak özenle hazırlanır. İçerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde saç köklerini beslediği için saçlarınız asla zarar görmez.

Tahin yağının saça faydaları düzenli bir şekilde kullanıldığında kendisini gösterebilir. İçeriğinde bulunan antioksidan sayesinde saçta oluşabilecek mantar ve kepekleri öldürme özelliğine sahip olduğu gibi saç çıkartma özelliği de vardır. Saçlara bulaşan zararlı maddeleri öldürdüğü gibi saç köklerinin uzun bir süre rahat nefes almasını sağlar. Saçlarda meydana gelebilecek kırıkları ise tamamen ortadan kaldırır.

tahin (1)

Saçların daha kısa sürede uzamasını sağlayan tahin yağının saça faydaları aynı zamanda saçı daha canlı tutmakta kullanılan bitkisel bir ilaçtır. E vitamini kaynağı olan bu yağ aynı zamanda A ve C vitaminleri ile birlikte saçlarınızı dışarıdan gelecek tüm sağlıksız koşullara karşı korumaktadır. Yoğun bir şekilde protein içeren tahin yağı sayesinde saç telleri daha kalın olur ve sertleşir.

Tahin Yağının Saça Faydaları Reviewed by on . E vitamininden hücre yenilemeye kadar birçok etkeni olan tahin yağının saça faydaları saymak ile bitmez. İçerisinde antioksidan ve mineral bulunduran tahin yağı E vitamininden hücre yenilemeye kadar birçok etkeni olan tahin yağının saça faydaları saymak ile bitmez. İçerisinde antioksidan ve mineral bulunduran tahin yağı Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top