Anasayfa » El Ayak Bakımı » Tırnak Bakımı » Tırnak Sertleştirici

Tırnak Sertleştirici

Haziran 30, 2015 5:26 pm Kategori: Tırnak Bakımı Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Kadınlar her ne kadar el ve tırnak bakımlarına özen gösterseler de bazı kadınlar tırnaklarının yumuşak olmasından dolayı sürekli kırılması ve soyulmasından müzdarip olabilir. Bu sorunu yaşayan biriyseniz, tırnak sertleştirici ürünlerden birini kullanarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Tırnakları sertleştirmek için kullanılan ürünler genellikle iki çeşit olarak bulunur. Bunlardan ilki tırnağı kaplayarak koruma görevi üstlenen ürünlerdir. Sürekli olarak tırnağa sürülen bir oje bu görevi görebilecektir. İkinci çeşit ürün ise özellikle tırnak sertleştici olarak üretilen ürünlerdir. Bu ürünler tırnağın içinde bulunan proteinlerle tepkimeye girer ve cross-link (çapraz bağ) adı verilen bir yapı oluşturur. Bu çapraz bağ tırnağı sertleştiren ana unsurdur.

DSCN6721-98989

Tırnak sertleştirici ürünlerde formol adı verilen bir kimyasal madde bulunur. Bu maddenin ürünlerde kullanılması yasal standartlar çerçevesinde gerçekleşir. Bu madde ürünlerde %0.5 ve %1 arasında bulunur. Formol, tırnakta keratin adı verilen protein dokusunu güçlendirir. Bunun sonucunda ürünü kullanan kişinin tırnakları sertleşecektir. Tırnak sertleştirici ürünleri çok sık olarak kullanmanız tavsiye edilmez. Aşırı kullanımlar tırnak kırılmalarına yol açabilir.

nailrescue

Tırnakları sertleştirmede kullanılan ürünlerden bir diğeri de jelatindir. Jelatin, tırnak sertleştirici olarak kullanılan en eski ürünlerden biridir. Kadınların yüzyıllardır tırnak sertleştirmede kullandığı jelatinin bu konuda bir faydasının olup olmadığı bilimsel olarak kanıtlanamamıştır.

Tırnakların sağlığı ve sertliği için, düzenli olarak yapılan bir bakım genellikle yeterli olacaktır. Hassas tırnaklara sahipseniz, kırılma ve soyulma gibi problemlerle karşı karşıyasanız bu ürünlerden denemeniz tırnak sertliği ve sağlığı için yeterli olacaktır.

Tırnak Sertleştirici Reviewed by on . Kadınlar her ne kadar el ve tırnak bakımlarına özen gösterseler de bazı kadınlar tırnaklarının yumuşak olmasından dolayı sürekli kırılması ve soyulmasından müzd Kadınlar her ne kadar el ve tırnak bakımlarına özen gösterseler de bazı kadınlar tırnaklarının yumuşak olmasından dolayı sürekli kırılması ve soyulmasından müzd Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top