Anasayfa » Makyaj ve Parfüm » Parfüm » Yazın Parfüm Nasıl Kullanılır

Yazın Parfüm Nasıl Kullanılır

Temmuz 21, 2015 2:59 pm Kategori: Parfüm Yorum bırakın
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest

Parfüm kullanırken dikkat etmememiz gereken en önemli noktalardan biri mevsime göre parfüm kullanmaktır. Peki yazın parfüm nasıl kullanılır?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ağır ve yoğun aromalı parfümlerden uzak durmalı, onların yerine yaz sıcağıyla daha uyumlu parfümleri seçmelisiniz. Yazın tercih edeceğiz kokular genelde meyve aromalı parfümler, çiçek kokulu parfümler veya cool water denilen tazelik veren parfümler olmalıdır. Misk, yasemin, nilüfer gibi çiçek kokuları yazın en çok tercih edilen kokuların arasındadır. Yazın parfüm nasıl kullanılır, işte detaylar:

Parfümü yaz aylarında, kış aylarına oranla daha az sıkmalısınız. Yoğun uygulayacağınız parfüm sizin cildinize olduğu kadar, etrafınızdakilere de rahatsızlık verecektir. Yazın uyguladığınız parfümün kışın uyguladığınızdan parfüm miktarına oranla çok daha az olmasına dikkat etmelisiiz.

parfum-nasıl kullanılır

Kışın kıyafetlerinizin üzerine sıkabileceğiniz parfümü, yazın temiz cildinizin üzerine sıkmalısınız. Sıcak havalarda giyilen ince kıyafetler üzerine sıkılan parfüm , parfümün kolaylıkla uçmasına neden olabilmektedir. Temiz cilde uygulanan parfümler ise daha kalıcı olmaktadır. Göğüs, kulak arkası ve bileklere uygulanacak olan parfüm salgı bezleri sayesinde çevreye daha kolay yayılacaktır ve daha yavaş uçacaktır.

Yaz geceleri için parfüm seçimi çok önemlidir. Kullanacağınız parfüm kesinlikle temiz bir cilde sıkılmalıdır. Temiz cilde parfümü sıktıktan sonra en az bir saat parfümün teninizde olgunlaşmasını beklemeniz gerekir. Bu zaman sırasında parfümün içeriğindeki alkol uçacak ve parfüm teninizdeki kimyasal maddelerle etkileşime girerek gerçek kokusunu ortaya çıkaracaktır. Bu durumda, parfümü ilk başta çok sıkmadan yanınızda taşımalı, azaldığını hissetiiğinizde tekrar sıkmalı ve kendisini göstermesi için beklemelisiniz.

Yazın parfüm kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, güneşe çıkmamaktır. Parfüm sürdüğünüz cildinizi güneşe göstermeniz durumunda cilt lekeleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Güneşlenirken, teninizde parfüm olmamasına özen göstermelisiniz.

parfum-nasıl kullanılır-1

Ayrıca yazın güneşlenme sonrası parfüm uygulamasında oldukça dikkat edilmeli, yanmış bölgelere parfüm uygulanmamalıdır. Cilt tipine göre değişiklik gösterse de, yanmış bölgeye uygulanan parfüm alerjik reaksiyonlara veya hassasiyete neden olabilir Özellikle yazın yüzünüze parfüm sürmekten ve bronzlaştırdığınız bölgeleri parfümle temas ettirmekten kaçınmalısın

Yazın Parfüm Nasıl Kullanılır Reviewed by on . Parfüm kullanırken dikkat etmememiz gereken en önemli noktalardan biri mevsime göre parfüm kullanmaktır. Peki yazın parfüm nasıl kullanılır? Yaz aylarının gelme Parfüm kullanırken dikkat etmememiz gereken en önemli noktalardan biri mevsime göre parfüm kullanmaktır. Peki yazın parfüm nasıl kullanılır? Yaz aylarının gelme Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top